Pożyczki na raty dla zadłużonych – jak mądrze wykorzystać uzyskaną gotówkę?

Pożyczki na raty dla zadłużonych

Otrzymanie pieniędzy w przypadku zadłużenia staje się coraz mniejszym problemem. Na rynku finansowym coraz więcej firm posiada w swojej ofercie produkt przygotowany specjalnie z myślą o osobach, które posiadają zadłużenia, a ich historia kredytowa dla banków nie prezentuje się przekonująco. Takie możliwości sprawiają, że osoby zadłużone mogą otrzymać nie tylko krótkoterminowe chwilówki, ale również zobowiązania ratalne na długi okres kredytowania. Wykorzystanie tych pieniędzy kluczowe jest dla ich sytuacji finansowej.

Alternatywa dla konsolidacji, czyli pożyczka na raty dla zadłużonych

Uzyskanie konsolidacji to ratunek dla wielu osób z poważnymi problemami finansowymi. Kiedy ilość rat za zobowiązania jest niemal tak samo wysoka jako dochody, niemożliwe jest terminowe regulowanie wszystkich opłat. Wizja powstania zadłużenia nieuchronnie się zbliża. W tej sytuacji najlepszym krokiem jest zgłoszenie się do banku z informacją o przyszłych problemach i znalezienie rozwiązania, które będzie korzystne dla dwóch stron. Niestety nie wszystkie banku udzielają kredytów konsolidacyjnych, jak i nie wszyscy klienci w porę zwracają się do wierzyciela. Kiedy na konsolidację jest już za późno, warto rozważyć pożyczki na raty dla zadłużonych. Możliwość otrzymania większej kwoty pozwoli spłacić bieżące zobowiązania i pozostać z jedną, mniejszą ratą.

Finanse w ryzach

Wyjście z zadłużenia przy pomocy pożyczki na raty dla zadłużonych to dopiero początek. Aby nie zachłysnąć się polepszeniem sytuacji finansowej, warto od razu rozpocząć planowanie budżetu i zarządzanie swoimi dochodami. Według Michała Szafrańskiego prowadzącego blog Jak oszczędzać pieniądze:

To mit, że nad finansami trzeba długo przesiadywać, aby osiągnąć konkretne rezultaty. Być może na początku zajmuje to więcej czasu, ale po nabyciu wprawy wystarczą autentycznie 1-2 godziny tygodniowo. […]Nawet godzina tygodniowo potrafi mieć zbawczy wpływ na nasze portfele. Zdecydowanie polecam.”

1https://jakoszczedzacpieniadze.pl/mity-finansowe-i-20-porad-jak-ogarnac-finanse