Pożyczka na raty dla zadłużonych online – na jakie warunki zwrócić uwagę?

konsolidacja dla zadłużonych z komornikiemPożyczka na raty musi być przede wszystkim korzystna. Zbyt duże odsetki lub koszty pozaodsetkowe nie powinny być brane pod uwagę, nawet w przypadku osób zadłużonych, które nie mają wielu możliwości zaciągnięcia zobowiązania. Na rynku finansowym dostępnych jest wiele produktów online dla osób z negatywną historią kredytową. A jak bywa z ich atrakcyjnością? Różnie! Część z nich proponuje bardzo korzystne warunki.

Trudna sytuacja finansowa korzyścią dla instytucji pozabankowych?

Niestety niektóre firmy pożyczkowe wykorzystują niekorzystne położenie osoby zadłużonej proponując pożyczki na raty bez sprawdzania baz, jednak na wysoki procent, istnieje także produkt pod nazwą konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem. Z jednej strony dla osoby zadłużonej to szansa na opłacenie zobowiązań, z drugiej tak wysokie koszty są niezwykle niekorzystne. Co można zrobić w tej sytuacji? Jedynym słusznym rozwiązaniem jest przeanalizowanie swojej sytuacji. Jeśli możliwe jest uzyskanie pożyczki tylko w tej jednej instytucji, ale pozwoli ona spłacić zadłużenie całkowicie, jest to opcja godna uwagi. Inaczej w sytuacji, gdy zobowiązanie dołączy do innych i pogłębi spiralę długu.

Treść umowy pożyczki na raty dla zadłużonych online – jakich informacji szukać?

Niezwykle istotna jest możliwość spłacenia zobowiązania wcześniej. Niestety niektóre firmy pożyczkowe nie tylko nie mają takiego zapisu w umowie, ale dodatkowo mogą nałożyć karę za przedterminowe spłacenie pożyczki na raty. Istotne też, by firma pożyczkowa spełniała wymogi tzw. ustawy antylichwiarskiej. Podkreśla to autor bloga finansowego Rekin Finansów we wpisie Nowe chwilówki.1 Firma działająca na takich zasadach będzie nie tylko bezpiecznym rozwiązaniem, ale również zapewni, że oprocentowanie i koszty pozaodsetkowe nie przekroczą ustalonej przez prao granicy. Kolejnym warunkiem, który będzie korzystny dla pożyczkobiorcy jest możliwość przesunięcia daty spłaty pożyczki lub konsolidacje dla zadłużonych z komornikiem. W przypadku problemów finansowych rozwiązanie to pozwala spłacić zobowiązanie w późniejszym terminie, bez stresu i obaw o pogorszenie się problemów z zadłużeniem.