Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych?

pomoc w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych

Posiadanie negatywnej historii kredytowej utrudnia uzyskanie zobowiązania, jednak nie sprawia, że jest to całkiem niemożliwe. Niezbędne jest jednak znalezienie rozwiązań, które będą maksymalnie dopasowane do indywidualnej sytuacji. Jeśli zbyt duża ilość zobowiązań i co za tym idzie – zbyt wysokie miesięczne raty nie tylko przytłaczają, ale nie pozwalają ujrzeć żadnego korzystnego rozwiązania, warto poszukać pomocy w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych.

Doradca kredytowy – na co warto uważać?

Udanie się do doradcy kredytowego to jeden z dobrych sposobów, jednak z pewnością nieidealnych. Podczas rozmowy warto zwrócić uwagę na zachowanie doradcy. Wielu z nich nie podchodzi holistycznie do swojego zawodu, za to często próbują namówić klienta na skorzystanie z oferty, która nie jest dopasowana do jego możliwości tylko dlatego, że mają płaconą odpowiednią prowizję. To oczywiście nie reguła – zdarzają się również tacy, którym zależy na dobru klienta.

Fora internetowe nie najlepszym rodzajem pomocy w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych

Szczególnie ostrożnym należy być przeglądając wypowiedzi na forach internetowych. Zarówno opinie pozytywne, jak i negatywne mogą być nieco przekłamane. Pierwsze mogą wynikać z fałszywego wystawiania ocen, drugie z negatywnych emocji w sytuacji, gdy pożyczkobiorca nie oszacował dobrze swoich możliwości finansowych i popadł w długi, co nie jest bezpośrednio związane z samym produktem finansowym.

Blogi finansowe prowadzone przez specjalistów

Najlepszą pomoc w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych oferują specjaliści finansowi prowadzący blogi, na których dzielą się swoją wiedzą. Zazwyczaj ich opinia jest obiektywna, a artykuły z lokowaniem produktu są oznaczane. Warto na bieżąco śledzić miejsca w sieci, takie jak Jak oszczędzać pieniądze czy Rekin Finansów, skąd czerpać wiedzę na temat kredytów czerpać można garściami.